Badania na broń Białystok

Ustawa z dnia 21.05.1999 oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6.06.2002 roku dokładnie regulują jak powinny wyglądać i w jakim spektrum powinny być i przez kogo przeprowadzane badania lekarskie na broń.

Pracownia Badań Psychologicznych Kamen przeprowadza niezbędne badania dla kandydatów ubiegających się o pozwolenia lub przedłużenie pozwolenia na wszelkiego typu broń palną (bojową, sportową, gazową, myśliwską).

Badania lekarskie muszą być przeprowadzane także dla kandydatów starających się o pozwolenia na posiadanie broni alarmowej o kalibrze powyżej 6mm oraz broni sygnałowej.

Zakres badań lekarskich na broń

Badania lekarskie jak i psychologiczne mogą być wykonywane jedynie przez lekarzy którzy posiadają specjalne do tego uprawnienia. Pracownia Badań Psychologicznych Kamen wraz z lekarzami medycyny pracy stanowią w pełni wykwalifikowany zespół do orzekania o stanie zdrowia pacjenta starającego się o pozwolenie na broń. W ramach badań nasi lekarze przeprowadzają:

  • konsultacje okulistyczne – przeprowadza je lekarz okulista, który w wielu przypadkach swoje wyniki konsultuje w gronie kolegów – innych lekarzy okulistów,
  • wszelkie wymagane ustawą o pozwoleniu posiadania broni badania psychologiczne, które muszą zakończyć się wydaniem stosownego oświadczenia,
  • konsultacje psychiatryczne, które są poprzedzane licznymi psychotestami,
  • badania poziomu glukozy,
  • EKG (dotyczy pacjentów powyżej 40 roku życia)
  • konsultację ogólną.

Pracownia Badań Psychologicznych Kamen z Białegostoku wydaje orzeczenie lekarskie wraz z orzeczeniem psychologicznym, które stanowi podstawę wydania pozwolenia na posiadanie broni palnej. Wszelkie orzeczenia lekarskie i psychologiczne zgodnie z ustawą są ważne przez okres do 2 miesięcy.

Badania na broń – wszelkie badania jak i konsultacje wykonasz w jednym miejscu

Pracownia Badań Psychologicznych Kamen z Białegostoku posiada jedną z nielicznych na Podlasiu kadr lekarskich, która posiada wszelkie uprawnienia zezwalające do orzekania o stanie zdrowia osoby ubiegającej się o pozwolenie na broń.

Nasi specjaliści są dostępni w jednym miejscu, budynku Pracowni Badań Psychologicznych Kamen. Wszystkie badania jak i konsultacje wykonujemy na miejscu, a sama procedura trwa w zależności od wyników badań. Wykonujemy zarówno badania na wydanie samego pozwolenia na broń jak i o jego przedłużenie.

Badania na broń wykonujemy dla kandydatów na sędziów, prokuratorów, syndyków, komorników lub pracowników ochrony fizycznej starających się o takowe pozwolenie.